אני כבר ממש יכול להרגיש את זה באצבעות ... את הסוף.

הרגע שבו אלחץ על דושת הדלק.

דה-שבו דוהרת לקו הסיוםהזקנה תשתעל, תכחכך בגרונה כאילו משחזרת איזה זכרון נשכח מן העבר.

תשנס מותניים, תעלה סל"ד פנימה ותוך שחרור זהיר של דוושת המצמד תשתחרר באחת במרוצה קדימה - אל מחוץ למחלקה הפנימית בה היית מאושפזת תקופה כה ארוכה.

כן, אז היום שוב ביקרתי את הדה-שבו הזקנה שלי אצל שמעון הפחח ואין ספק - אפשר להרגיש בקצה האצבעות של הרגע הנכסף. יש עוד דברים לסדר ויש עוד בעיות קטנות הדורשות טיפול ... אבל זה כבר ממש פה.

לקח לי כמה ימים להתפנות ולהגיע למושב של שמעון - אבל זה היה שווה את זה. הנה היא שם גאה ואדומה, עומדת לה דהשבו 2CV זקנה עם שמלת חדשה ומבריקה.

בהמשך לביקור האחרון שלי (מה זה אדום בחוץ ...), היו כמה דברים שנדרש היה לטפל בהם ואין ספק ששמעון ועוזרו אחמד עשו זאת על הצד הטוב ביותר:

2cv Back Bumperבתמונות, ניתן לראות את הפגוש הקדמי שרותך ויושר בחזרה למקומו וזאת עד כמה שניתן (השלדה והמתלים חייבים לעבור תהליך איזון וכינוונון ... שמוליק, הזהר!). מעליו, גם מוצאת את מקומה שבכת המנוע (GRILL, בפי העם) שאם כי עדין לא מחוזקת למקומה, בהחלט נראית טוב שם מקדימה.

גם פנסי הטרקטור (פנסים ומראה לדה-שבו) עברו טיפול יסודי והוסרה מהן רשת הברזל, שויפו הקוצים ומורקו מחדש וחוברו על תושבת הפנסים - נראה נהדר.

חלל המנוע, נוקה והוברק - עד כמה שניתן - ומעל הכול תושבת המצבר חודשה ובפרט נוסף באילתור מרשים תפס ושני ברגים אנכים שתופסים את המצבר לבל ייפול (להזכירכם - המצבר בכלל ישב על תושבת מאולתרת בצדו השני של החלל.

גם מאחור ניכר כי פורק הפגוש האחורי, נוקה, יושר, נצבע מחדש והוחזר למקומו ורק לאחר שהגוף שהסתתר תחתיו נוקה, שויף ונבצע אף הוא מחדש.

בעניין הזה יש לציין את המסירות של אחמד לנושא ואפילו שמעון כבר חושד שקיבל ממני איזה בקשיש, לנוכח ההתלהבות שלו והדבקות במטרה!

2cv Engineדהשבו, תושבת המצבר משוחזרת

כך גם הדברים אמורים לפנסים האיתות הקדמי והאחורי שפורקו שוב, הצבע והפח תוקנו והם הוחזרו למקום - לאחר כבוד.

2cv תפסי חלונות ומראהגם לדברים הקטנים הוקדשה תשומת לב ותפסי החלונות והידיות מורקו ונצבעו לשחזור מצבן עד כמה שניתן ... אם כי פה יידרש בעתיד רכש של חלקים חדשים כתחליף. בנתיים, הרכבתי את תפסי החלון למצב הביניים ואת הנועלים הקפיציים להחזקת החלון פתוח כל הדרך למעלה - שהזמנתי וקיבלתי מקארל האוסטרי. תוכלו להבחין בהם: תפסי החלון הם זוית המתכת בתחית חלון דלת הנהג ונועלי החלון הם העיגול השחור בפינה הימנית העליונה.

גם המראה המקורית, שמצאתי בדרום תל-אביב, מצאה את מקומה הראוי על הקורה הצידית וסוף סוף יתאפשר לי לפתוח חלון מבלי לדחוק אותה ממקומה!

גם ידית ההילוכים זכתה לראש כדורי חדש, שחור ומבריק!

לסיום, זחלתי מתחת למרכב וזכיתי ללטף את תחתית הרכב - שחורה משחור, מזופתת ונקייה ועליה מולבש מיכל הדלק שעבר ניקוי יסודי, אטימה וצביעה מחדש ... ערימת הלכלוך ששמעון שמר לי מחוץ לסככה, העידה יותר מאלף עדים - עד כמה זה היה דרוש.

גם פנים הרכב, עבר עוד כמה תיקונים - כמו קדיחת החורים לתושבות כסא הנוסע שנסתמו בשוגג, במהלך העבודה.

2cv Inside look2cv FuelTank

מעבר לכך, נשארו מספר נושאים פתוחים ובהתחשב ברשימת דברים לעשות, זה באמת לא נורא:

  1. לוחיות רישוי מלפנים ומאחור. זו האחורית, נדרש להרכיבה נמוך ככל האפשר ולמנוע התנגשות אפשרית שלה עם דלת תא המטען.
  2. פיני תפס, מברגים או דומה, לנועלים הקפיציים של החלונות. ובכלל זה מילוי בדבק או חומר מחזק אחר של הנועלים עצמם ונגד כל שחרור עתידי בזמן נסיעה.
  3. הרכבת חלון אחורי וגומיות נדרשות.
  4. תפסי מכסה המנוע, לחזק.
  5. תפיסת שבכת מנוע (GRILL קדמי) למקומה ובהתאם להנחיות שהשארתי.
  6. לאחר מכן, חיווט מחדש של הפנסים הקדמיים, חיבור מיכל הדלק, חיבור מנוע המאורר, חיווט אור הבלימה הפנימי האחורי ומילוי מכל הדלק. התנעה ובדיקת המערכות - בלמים, חשמל ומנוע.
  7. לאחר אישור סופי של הרכב, קבלת אישור נסיעה זמני ממשרד הרישוי ואז יגיע הרגע המאושר.

מחזיק לעצמי אצבעות.